En önemli temizliklerden biri yemekhane temizliği

Yemekhaneler toplu olarak yemek yenen işyeri fabrika otel tatilköyü yemekhaneleri ve restaurantların yemek yenen bölümleridir. Doğal olarak en çok hijyen gerektiren ve temizliğine önem verilmesi gereken mekanlardır. Yemekhane temizliğinde en başta hijyenik kurallar yer almalı ağır kimyasal ve kalıntı bırakan deterjanların kullanılmaması gerekir. Temizlikte kalite ve sağlığa zararı olmayan maddelerle hijyen sağlanabilmelidir. Piyasada bu konuda uzmanlaşmış firmalar içerisinde personel ve hizmet kalitesi açısından hizmetbankası.com olarak hijyen kurallarına sıkı sıkıya bağlılık ve personel eğitimi güler yüzlü hizmet birinci kural olarak gelmektedir. Sürekli yemek pişmesi ve oluşan buharla birlikte ısınan ve yükselen yağlı hava zamanla mekana sinmektedir. Yapılacak temizlikte biriken yağlara titizlikle ortamdan uzaklaştırılarak ısının etkisiyle istemeden yemeklere karışması önlenmelidir. Bunun için uygun temizlik maddeleri kullanılır.

Sürekli yemek pişmesi ve oluşan buharla birlikte ısınan ve yükselen yağlı hava zamanla mekana sinmektedir. Yapılacak temizlikte biriken yağlara titizlikle ortamdan uzaklaştırılarak ısının etkisiyle istemeden yemeklere karışması önlenmelidir. Bunun için uygun temizlik maddeleri kullanılır.

Yemekhane Temizliği özel itina ve bilgi isteyen, titizlik gerektiren iş olması, temizlik, sağlık ve hijyeni gerektirmesi ve insanı ilgilendiren bir konu olması nedeniyle bir kat daha fazla özen gerektirmektedir. Direk insan sağlığını ilgilendirmektedir. Yemek konusu olduğundan hoş kokmalı ferah olmalı görüntüde hiçbir olumsuzluk söz konusu olmamalıdır. Havalandırmasından, temizliğin kalitesinden , düzenlenmesinden tüm konularda yapılacak işlemlerin görünmeyen yönüyle hijyeninden her aşamasında oldukça önemli ve gerekli işlemler bütünüdür. Hem hizmet kalitesi hem personel kalitesi hem de verilen zamanda yerine getirebilmesi ve taahütlere uyulması firmanın ciddiyetini ve titizliğini göstermektedir. Ciddi hizmet anlayışı ve kaliteden ödün vermeyen firma piyasada haklı başarı çıtasını yükseltmektedir

Bir Cevap Yazın